ANASAYFA   I   TARİHÇE   I   ÜRÜNLER   I   UYGULAMA   I   DUYURULAR   I   İLETİŞİM   I    E-MAİL     

 

       ÜRETİM SÜRECİ

 

MARTU Gazbeton üretiminde agrega olarak öğütülmüş kum, bağlayıcı olarak öğütülmüş sönmemiş kireç ve portland çimentosu, gözenek oluşturucu olarak alüminyum pasta ve su kullanılır.

 

Üretim Prosesleri:

Yukarda belirtilen hammaddeler mikserde karıştırılır, kalıplara dökülür. Sönmemiş kirecin su ile reaksiyonu sonu açığa çıkan kimyasal enerji ile alüminyumun ortamdaki kalsiyum hidroksitle reaksiyona girmesi sonucu karışımın belli bir yüksekliğe kabarması sağlanır. İkinci proseste ise kabaran yarı ürün, içindeki bağlayıcıların -beton teknolojisinde olduğu gibi- hidrolikleşme reaksiyonları sonucu  belli bir sertliğe gelir.

 

İstenilen kesim sertliğine gelmiş malzeme kalıptan çıkarılarak Ø 0.7 – 1.1  mm çapında çelik tellerle milimetrik olarak kesilir.Kesilen malzeme otoklavlarda doymuş buhar ile 12 bar basınç ve 190 ºC sıcaklıkta yaklaşık 10 – 12 saat sertleştirilmeye tabi tutulur. Bu proses sonu üründe istenilen kristal yapı oluşturularak istenilen fizik değerlerine sahip Gazbeton Yapı Malzemesi üretilir.Otoklavlardan çıkarılan malzeme paletlenip shrinklenerek stok sahsında sevkiyata hazır hale getirilir. Laboratuarda son muayenesi yapılan ürüne ‘ sevk edilebilir ’ izni verildikten sonra şantiyelere sevk edilir.

 

                         

 

Copyright © 2008 Martu İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.

Organize Sanayi Bölgesi 2. Bulvar MARDİN-TURKİYE Tel:+90 482 215 14 19

Grafik Ajans +90 482 212 2283