ANASAYFA   I   TARİHÇE   I   ÜRÜNLER   I   UYGULAMA   I   DUYURULAR   I   İLETİŞİM   I    E-MAİL     
   
   

GAZBETON NEDİR ?

Kum, çimento, sönmemiş kireç, çok düşük konsantrasyonda alçıtaşı ve su karışımına gözenek oluşturucu alüminyum ilave edilmesiyle elde edilen, milimetrik olarak kesilerek otoklavlarda 12 bar basınç ve 190 C’sıcaklıkta nihai kristal yapısına ulaştırılan Gazbeton bu gözenekli yapısı sayesinde iyi ısı yalıtımını sağlayan, hafif ama basınç dayanımı yüksek, yangına ve depreme dayanıklı hafif beton grubuna giren çağdaş bir yapı malzemesidir.

 

         MARTU GAZBETONUN ÖZELLİKLERİ ve AVANTAJLARI
   
 
 

Yapılarda Isı Yalıtımında Konfor Sağlar

 

Kuru birim hacim ağırlığına bağlı olarak yapılarında % 80 - % 84 gözenek olan MARTU Gazbeton yapı malzemesi beton, delikli tuğla ve biriketten daha hafif olduğu için ısı yalıtım özelliği daha iyidir. Bu sayede ısıtma ve soğutma enerjilerinde büyük tasarruf sağlar.

 

Ölçüleri Milimetriktir

 

Çok hassas makinelerde  milimetrik boyut ve toleranslarda kesilerek üretilen MARTU Gazbeton yapı malzemeleri, bu özellikleri sayesinde  düzgün ve şakülünde duvar örme imkânı sağlar.

   
               
 

Hafiftir ve Depreme Dayanıklıdır.

 

Kuru birim hacim ağırlığı 400 kg/ - 500 kg/  - 600 kg/  olan MARTU Gazbeton yapı malzemeleri yapıları hafifletir. Deprem sırasında oluşan eylemsizlik kuvvetlerini azaltır, yani depremde bir üstünlük sağlar.

 

Ses Yalıtımı Sağlar

 

Gözenekli yapısı sayesinde MARTU Gazbeton yapı malzemeleri sesi bünyesinde tutma özelliğine sahiptir. Asmolen döşemelerde katlar arası ses yalıtımında resonans yapmadığı için ses yalıtım direncinin sağlanmasında önemli avantaj sağlar.

   
               
 

Basınç Dayanımı ve Rötre

 

Gözeneklerinin kapalı bir yapıya sahip olma özelliklerinden dolayı MARTU Gazbeton yapı malzemelerinin dayanımları yüksektir. Dayanıklılık bakımından çeşitli dayanım sınıflarında üretilir. Hacim değişmesi değeri çok düşüktür ve bu özelliği sayesinde duvarlarda oluşabilecek rötre çatlakları önlenir.

 

Kolay İşlenir ve Duvar Üretim Süresini Kısaltır

 

MARTU Gazbeton yapı malzemeleri hafiftir ve dolayısıyla duvar üretiminde ergonomik bir yapı malzemesidir. Testere ile kolay kesilir, rahat kanal ve buat yuvaları açılılır. Uzunluk ve yükseklikleri diğer yapı malzemelerinin büyük olduğu için duvar üretim süresini kısaltır ve verimliliği artırır.

   
               
 

Ateşe Dayanıklıdır

 

İnorganik yapısı sayesinde MARTU Gazbeton yapı malzemeleri A1 sınıfı yanmaz malzeme grubundadır. Bu sayede yangına dayanıklı, güvenli mekanlar oluşturulur.

 

 

Çevreye Zarar Vermez

 

MARTU Gazbeton yapı malzemeleri zirai amaçla kullanılamayan kayaç ve mineral kökenli doğal inorganik hammaddelerden üretildiği için çevreye zarar vermez. Yalıtım sağlama özelliğinden dolayı sağladığı yakıt tasarrufuyla hava kirliliğine daha az sebep olur.

   

    

 

Copyright © 2008 Martu İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.

Organize Sanayi Bölgesi 2. Bulvar MARDİN-TURKİYE Tel:+90 482 215 14 19

Grafik Ajans +90 482 212 2283