ANASAYFA   I   TARİHÇE   I   ÜRÜNLER   I   UYGULAMA   I   DUYURULAR   I   İLETİŞİM   I    E-MAİL     

 

 

  MARTU GAZBETON ÖRGÜ TUTKALININ HAZIRLANMASI

 

MARTU Gazbeton örgü tutkalı ile örülen MARTU Gazbeton bloklarından istenilen performansı gösteren düzgün, sağlam duvarlar elde edilmiş olunur. Ayrıca uygulanmadaki kolaylıklar sayesinde işçilik ve zamandan tasarruf sağlanmış olunacaktır.

MARTU Gazbeton örgü tutkalının hazırlanması için temiz bir kabın içerisine 1 ölçek su konulur.3 ölçek MARTU Gazbeton örgü tutkalı bu su içerisine yavaş yavaş ve sürekli karıştırılarak ilave edilir.

Hazırlanan karışım 20 dk. dinlendirildikten sonra kullanılır. Tutkal kullanıldıktan 8 saat sonra prizini alır. Nemden etkilenmez. MARTU Gazbeton örgü tutkalı ihtiyaç oranında hazırlanmalı, kuruyan tutkal su ilave edilerek tekrar kullanılmamalıdır.

   
 
 

       MARTU GAZBETON DUVAR BLOKLARININ ÖRÜMÜ

 

Duvar örüm işlemine başlamadan önce paketler açılıp havalandırmalı, bloklar kontrol edilmeli ve zemin kontrolü yapılmalıdır.

 

Temiz zemin üzerinde 1 ölçü çimento + 4 ölçü ince kum karışımından elde edilen harç uygulanarak zemin teraziye alınır. İlk sıradaki blokların alt yüzeyi nemlendirilerek uygulanmalıdır. Daha sonraki sıralarda MARTU Gazbeton örgü tutkalı ile yapılan uygulamalarda blokların ıslatılmasına gerek yoktur.

 

Duvar örümünde ilk sıranın terazide olmasına çok dikkat edilmelidir. Sonra örümü yapılan her sırada duvarın terazide olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

MARTU Gazbeton örgü tutkalı yatay ve düşey yüzeyleri tamamen kapatacak şekilde MARTU Gazbeton malası yardımıyla uygulanmalıdır. Derz kalınlığı 2–3 mm olmalıdır. Blok dışına taşan tutkal varsa temizlenmelidir.

Blokların bindirme mesafeleri 15 cm'den az olmamalıdır. Bloklar yerleştirilirken MARTU Gazbeton lastik çekiç yardımıyla yatay ve düzey derzleri terazide olması sağlanmalıdır.

MARTU Gazbeton duvar bloklarının örümü sırasında MARTU Gazbeton gönye ve testere yardımıyla istenilen ölçülerde boyutlandırılabilir. Duvar örüm işlemi bittikten sonrada MARTU Gazbeton kanal açıcı ve buat açıcı yardımıyla kolaylıkla tesisat kanalları ve buat yuvaları açılabilir.

 
    
 

Copyright © 2008 Martu İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.

Organize Sanayi Bölgesi 2. Bulvar MARDİN-TURKİYE Tel:+90 482 215 14 19

Grafik Ajans +90 482 212 2283